DE PL
IDEA ARTYŚCI WYSTAWY WARSZTATY INFO

(O)KOŁO

Pierwszym naszym projektem był „Stół”. Testując nową metodę projektowania stworzyliśmy obiekt o znaczącym rozmiarze gabarytowym oraz emocjonalnym. Został on „postawiony” w sytuacji spotkania i wspólnego celebrowania posiłku jako symbolu zjednoczenia. Nasz stół zachował charakter prawdziwego stołu, do którego można kogoś zaprosić; przy którym można się dzielić; przy którym można znaleźć szczęście. Wytwarzał głębokie emocje zarówno podczas jego tworzenia, jak i również na koniec – przy jego podziale.

Alicja Mielczarek

Urodzona w roku szczura, tworzy w Poznaniu. Czasem jej wychodzi, czasem nie.

Andrea Nikolov

Urodzona w 1994r. w Krakowie, wychowana w Nowej Hucie, mieszkająca w Poznaniu. Studentka 2 roku Intermediów, specjalność Film Eksperymentalny, UAP. Zakres działań: obiekt, instalacja, instagram, wideo, instalacja site-specific, dźwięk, film eksperymentalny, hoarding, aleksytymia, senność, bezsenność, mania, działania społeczne; szuka dalej.

Bogna Juchnowicz

Ur. 1994 w Łodzi. W sztuce interesuje ją imponderabilia. Rzeczy efemeryczne trudne do uchwycenia. Zajmuje się głównie działalnością w zakresie performans, filmu oraz malarstwa. Od 2016 roku prowadzi zajęcia dla dzieci w Pracowni Zabaw Twórczych. Absolwentka łódzkiej ASP na specjalności intermedia. Obecnie studentka filmu eksperymentalnego na Akademii Sztuki w Szczecinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dylan Kerr

Pracuje głównie w medium performansu i dźwięku. Pochodzi z Irlandii, ale obecnie studiuje w Poznaniu (Polska). Wiele prac Dylana przybiera formę rytualnych aktów protestu. Zajmuje się sprawami gender, tradycji, religii i tożsamości kulturowej. Mimo to najczęściej poruszanym tematem w performansach Dylana jest trauma oraz używanie performansu jako drogi do uleczania osobistej i społecznej traumy, zazwyczaj związanej z przemocą seksualną.

Iga Świeściak

Urodzona w 1993. Studiuje Multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie.Jej głównym narzędziem jest ruch, którego używa w performansie, wideo, instalacji. Korzysta z momentów zawieszenia, niezdecydowania, decyzji pomiędzy rezygnacją a przesadą. Rysuje instrukcje obsługi i ilustracje erotyczne. Lubi gry, terapie błyskawiczne, wstyd i rozkosz.

Joseph Summers

Jest artystą, muzykiem i konstruktorem instrumentów. Jego praca dźwiękowa opiera się w dużej mierze na improwizacji, często wykorzystując akustyczną manipulację i sprzężenie zwrotne. Prowadzi regularną audycję radiową na Resonance Extra, współprowadzi improwizację muzyczną First Terrace Records i występował w całej Europie jako muzyk solowy i we współpracy z innymi wykonawcami.

Julia Frys

Ur. w Zakopanem, niedużym górskim miasteczku, kształciła się w tamtejszych szkołach o długiej tradycji artystycznej i tam skończyła technikum na kierunku Grafika. Teraz studiuje w Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Jest grafikiem oraz artystą- muzykiem. Jej prace bardzo często obracają się wokół różnych rozwiązań muzycznych/ dźwiękowych jak i innych mediów takich jak fotografia czy film.

Julia Trojanowska

(ur. 23.02.1996) pochodzi z małego miasteczka spod Katowic. Ukończyła liceum plastyczne w Zakopanem, a obecnie kończy trzeci rok Wzornictwa ze specjalnością Komunikacja Wizualna na Akademii Sztuki w Szczecinie. W swojej twórczości porusza się pomiędzy zagadnieniami designu, a problematyką współczesnego malarstwa. Na podstawie znanych norm, tworzy nowe obrazy, posługując się przeróżnym medium.

Kamil Składanek

Ur. w Warszawie w 1993 roku. Student Akademii Sztuki w Szczecinie. Przed studiami zajmował się teatrem występując w improwizowanych przedstawieniach. Gitarzysta w zespołach Nameless Creations i Thee Vengeful Chaperones. Pasjonat kina i fotografii. Łącząc swoje zainteresowania i aktywności tworzy prace skupiając się głównie na ich aspekcie wizualnym.

Karolina Brzozowska

(ur. 9 listopada 1999 w Szczecinie)- studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów.

Lena Longefay i Lily O’Shea

Lena studiuje na Fine Art in ÉSAD, Grenoble, France, Lily studiuje na Fine Art in Crawford College of Art and Design, Cork, Ireland. Lena i Lily są studentkami na programie Erasmus i studiują na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (UAP).

Fathi Gasimli

Ur. w 1996 w Nakhchivan, Azerbaijan. Student Intermediów, specjalności Film Eksperymentalny, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Zakres działań: fotografia, wideo.

Maria Nowicz

Ur. 2019 roku w Berlinie performerka, używa swojego ciała jako narzędzia pracy twórczej oraz do badania otaczającej ją rzeczywistości, które później dokumentuje za pomocą fotografii oraz prac video.

Monika Grażyna Olszewska

Urodzona w 1991 roku, studiuje film i animację na Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się szeroko pojętym filmem - fabularnym, dokumentalnym, animacją 3d. Ostatnio interesuje się środowiskiem Wirtualnej Rzeczywistości i jej performatywnym charakterem. Bardzo docenia pracę w grupie.

Mark Zimmermann

Niemiec, który zdecydował się na studia w Polsce, by nieustannie się rozwijać rzucając sobie nowe wyzwania i rozpoczynając nową przygodę. Urodzony i wychowany w Berlinie. Zimmermann jest artystą, który ma silne powiązania z historią miasta oraz pewien rodzaj płynącej z tego dumy, którą chciałby zaprezentować poprzez swoje prace w Willi. W wyniku połączenia jego pasji do modelarstwa, rzeźby oraz baletu i ruchu scenicznego sprawiły, Zimmermann w swych pracach próbuje uchwycić energię różnych form życia. W Willi chciałby kontynuować swój rozwój jako rzeźbiarz, używając jednak nowych materiałów i narzędzi, z którymi nigdy wcześniej nie pracował.

Martyna Pasternak

Ur. w 1998 w Gryficach, studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów.

Miłosława Skomra

Urodzona w 1990 r. w Katowicach. W latach 2011-2016 studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Poznańskim, oraz na Uniwersytecie w Lublanie. Realizowała projekty filmowe we Francji, Węgrzech oraz w Polsce (Kinoctambule, Tender Metropolis, Kino Budapest). Do obszaru jej zainteresowań należą zagadnienia struktury, immersji oraz haptyki w formie materii filmowej oraz obszary teorii kultury dotyczące socjologi urbanistyki, Foucaultowskich heterotopii, nie-miejsc oraz związków czasu i przestrzeni.

Martyna Hadyńska i Sabine Geiger-Raacke

Poznały się prawie siedem lat temu na stacji benzynowej niedaleko Berlina, gdzie obie mieszkają (w Berlinie, nie na stacji). Obie zajmują się performancem w zupełnie różny sposób. Połączyły je podróże i wygłupy.

Nadia Pies Pieszczeniewska

Studentka III roku Sztuki Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. Tutaj występuję z pracowni dr hab. Mariusza Warasa. Nic poważnego, ani ważnego jeszcze nie zrobiłam.

Natalia Keller

Ur. w 1994 roku w Szczecinie. Studentka II roku Malarstwa na Akademii Sztuki w Szczecinie. Interesuje się rzeźbą , instalacją i szeroko pojętą sztuką zaangażowaną.

Nicolas Imbert

Student intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Patrycja Kopeć, Karolina Michalewicz

Studentki grafiki spec. Multimedia z Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. W swojej twórczości podejmują tematy z szerokiego spektrum swoich zainteresowań. Posługują się różnymi mediami, głównie instalacjami oraz foto/video. Dotychczas uczestniczyły w wystawie zbiorowej SzSzIT , Przemiana Materii, ZIMY NIE BYŁO oraz kilku mniejszych.

Piotr Gościcki

Urodzony w Gdyni, aktualnie Student Akademii sztuki w Szczecinie na I stopniu kierunku Sztuka mediów i Animacja.

Patrycja Kowalczuk

(ur. 15/04/1997) pochodzi z małej miejscowości Wałcz w województwie zachodniopomorskim. Od października 2016 roku studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie. Obecnie kończy 3,5 letnie studia licencjackie na kierunku Komunikacja Wizualna. Zajmuje się pojęciem designu oraz tworzy instalacje. Jej prace komentują otaczającą ją rzeczywistość w sposób żartobliwy i ironiczny.

Robert Konopski

Urodzony w 1988 roku w Gryficach. Mieszka w Szczecinie. Absolwent Policealnego Studium Plastycznego “Collage” w Warszawie. Obecnie student Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Malarstwo.

Tymon Biegański

Urodzony na nowo w Szczecinie w 2018 roku. Tani i solidny artysta multimedialny.

Design and code by Piotr Wardziukiewicz